Revisioon III
13. märtsil alustab Ansambel Resonabilis sarja „ReVisioon III“

Kontsert-jalutuskäik ReVisioon ühendab visuaalset kunsti ja muusikat. Idee sai alguse KUMUs 2006. a. kevadel, kui ansambel Resonabilise kontsert läbis erinevaid KUMU saale, publik liikus sellega kaasa ning ühtlasi sai uurida eksponeeritud kunsti. Kui ReVisioon II toimus hooajal 2007/2008 Tallinna erinevates kunstigaleriides, siis ReVisioon III püüab luua dialoogi muusika ja arhitektuuri vahel. Tähtis on seejuures mitte ainult valitud ruumide arhitektuurilised väärtused vaid ka sisemine õhkkond ja vaimsus, mida antud ruum kannab.

ReVisioon ei ole kontsert. See on muusika, mida on püütud valida nii, et ta sobiks antud koha iseloomuliku õhkkonna, ideede ja akustiliste omapäradega. Kuulajad on absoluutselt vabad tulema, vaikselt lahkuma, ringi liikuma, kuulama, vaatama, seisatama, uuesti vaatama ning võibolla uuesti nägema ja teistmoodi kuulma. Igaüks saab sobiva elamuse kujundada endale ise.

Jalutuskäigu peatusteks on valitud kolm suhteliselt hiljuti valminud, pigem väiksemamõõdulist ja kammerlikuma iseloomuga hoonet Tallinnas: Tallinna Sünagoog 13. märtsil (Karu tn. 16, arhitektid
Kaur Stöör ja Tõnis Kimmel), Pääsküla raamatukogu 30. aprillil (Pärnu mnt. 480a, arhitektid Peeter Pere ja Urmas Muru) ja Okupatsioonide Muuseum 21. mail (Toompea 8, arhitektid Indrek Peil ja Siiri Vallner).

Sari saab alguse neljapäeval, 13. märtsil kell 18.00 Tallinna Sünagoogis, Karu tn. 16. Sissepääs on kõikidele üritustele tasuta.

Lähemalt vt. Kontserdid