Revisioon III - 2009
26. veebrauaril 2009 jätkab Ansambel Resonabilis sarja „ReVisioon III“

ReVisioon on 2006. aastal alguse saanud sari, mis ühendab visuaalset kunsti ja muusikat. Mais 2006 toimus avaüritus KUMUs, kui ansambel Resonabilise kontsert läbis erinevaid KUMU saale, publik liikus sellega kaasa ning ühtlasi sai uurida eksponeeritud kunsti. ReVisioon II  toimus hooajal 2006/2007 Tallinna erinevates kunstigaleriides, ReVisioon III on seadnud eesmärgiks luua dialoogi muusika ja arhitektuuri vahel. 2008. a. esimesel poolel toimus kolm kontserti Tallinna arhitektuuriliselt kõnekates hoonetes (Tallinna Sünagoog, Pääsküla raamatukogu, Okupatsioonide muuseum) . Hooajal 2008/2009 on sari planeeritud jätkuma,  seades vaatluse alla veel neli märkimisväärset hoonet Tallinnas ja Tartus.

ReVisioon pole lihtsalt kontsert. See on muusika, mis on valitud nii, et ta võimalikult sobiks kokku antud koha iseloomuliku õhkkonna, ideede ja akustiliste omapäradega. Selleks tehakse tihedalt koostööd arhitektide ja hoonete haldajatega, et valmiks orgaaniline terviklik teos, milles muusika ja arhitektuur on täiesti samaväärsed osapooled.  Kuulajad on absoluutselt vabad ringi liikuma, kuulama, vaatama, seisatama, uuesti vaatama ning võibolla uuesti nägema ja teistmoodi mõistma. Muusika annab aega süvenemiseks nähtavasse ning visuaalne pool teeb eriliseks kuulamiskogemuse. Igaüks saab sobiva elamuse kujundada endale ise.

Neli valitud hoonet ja ReVisiooni "peatuste" ajad on:


Rotermanni kvartali Uus ja Vana Jahuladu, Tallinn, Roetrmanni 6/8
Arhitektid Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Yoko Azukawa
Kontsert toimub: N 26.02.09 kell 19.00

   
Tartu Kesklinna Kool,
Kroonuaia 7, Tartu
Arhitektid Maarja Kask, Karli Luik ja Ralf Lõoke
Aeg: L 7.03.09  kell 17.00

     Viimsi Keskkool,  Randvere tee 8 , Viimsi
Arhitektid Illimar Truverk, Raul Järg, Priit Pent, Eero Endjärv
Aeg: L 25.04.09  kell 17.00

 
Tartu Püha Luuka Kirik,  Vallikraavi 16A, Tartu
Arhitekt  Indrek Allmann
Aeg: T 5.05.09 kell 19.00

 

Sissepääs on kõikidele üritustele tasuta.
Ettekandele tuleb nii spetsiaalselt Resonabilisele kirjtuatud või seatud muusika kui välisautorite nüüdislooming:  Arvo  Pärt, Ülo Krigul, Veljo Tormis, Helena Tulve, Age Hirv, Kristjan Kõrver, Tatjana Kozlova, Märt Lill, Helmut Lachenmann, Luciano Berio, Johan Cage, Cristobal Halffter, Toshio Hosokawa, Anton Webern jt.Kavade kohta  vt. Kontserdid