ReVisioon IV - Okasroosikese loss
ReVisioonide IV toimub erilises kohas - nn. Okasroosikes lossi Palmisaalis

Tallinnas Uus tn 19 asuv "Kibuvitsa loss" või "Okasroosikese loss" on  kirju mineviku ja salapärase tulevikuga pilkupüüdev hoone, mis alles  hiljuti küttis kirgi kultuuriinimeste hulgas ja ajendas poliitikuidki sõna  võtma.


Esinduslik uusgooti stiilis ehitis on rajatud vahetult iidse  linnamüüri kõrvale ja sunnib nii linlasi kui turiste sammu aeglustama.
Võimsate klinkertellistest müüride ajalugu ulatub aastasse 1685, kui eduka  hansakaupmehe Thomas Greenfieldi tellimusel valmis imposantne palee, mis  püsis perekonna pärijate valduses kuni 19. sajandi alguseni. Järgmisteks  omanikeks said Tallinna magistraadi liikmed. 1894. aastal hävis suur osa  ehitisest tulekahjus. Kinnistu ostis jõukas tööstur Tšernjagin, kelle  tellimusel ehitati loss arhitekt Otto Sotti juhtimisel põhjalikult ümber.

1922. aastal said maja valdajaks Eesti kultuuriühingud, seal tegutses  Eesti Insener-Tehnilise Ühingu Klubi, Eesti Keemikute klubi, ajakirja  "Tehnika kõigile" toimetus, Eesti Telegrafistide Klubi ja mitmed teised  organisatsioonid. 1945-1987 olid lossi ruumid Balti sõjaväeringkonna  käsutuses. 1987. aastal läks maja Eesti Tehnika- ja Spordiühingule, hiljem  on seal tegutsenud mitmesugused kultuuriühingud, -seltsid ja klubid. Täna  ootab nukras seisukorras hoone uut omanikku, kes tooks lossi taas  linnaelanike ja külaliste käsutusse ning visiooni, et taastada oma  keerulistel aegadel kaduma läinud väärikus.


Ansambel Resonabilis saab lossis esineda Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Sõltumatu Tanstu Ühenduse lahkel loal.